top of page

Startuoja humanistinių laidotuvių paslauga - Lydėtuvės

Updated: Apr 20, 2021

Prieš ketverius metus gimė pirmosios idėjos humanistinėms ceremonijoms. Nuo tada nepaleidžia jausmas, kad tai, ką darome, yra prasminga ir reikalinga. Patys gyvename nesiremdami religija ir dažniausiai dirbame su žmonėmis, kurie taip pat nėra religingi. Žinoma, svarbiausių gyvenimo momentų šventimas ir įprasminimas svarbūs mums visiems. Gyvenimo pabaiga - reikšmingas įvykis visai žmogų supančiai bendruomenei, tačiau Lietuvoje apie mirtį vis dar bijoma kalbėti garsiai - neva prisišauksi. Ir nors turime labai seną, gražią Vėlinių tradiciją, kai einame lankyti artimųjų, didžiajai daliai žmonių apie mirtį ir gyvenimo pabaigos norus kalbėtis su gyvaisiais yra milžiniškas iššūkis. Tad ir susidūrimas su netektimi tokiu tampa - nežinome ko būtų norėjęs mūsų mylimas žmogus, o jeigu miręs žmogus buvo nereligingas - nežinome prasmingų būdų su juo atsisveikinti.


Būtent taip gimė Lydėtuvės.


Tai atsisveikinimo ceremonija, kurios metu pasakojama mirusiojo žmogaus istorija ir dalijamasi atsiminimais. Humanistinės lydėtuvės yra nereliginis būdas pagerbti išėjusiojo gyvenimą šiltai ir prasmingai, įnešti į atsisveikinimą šviesos ir vilties jausmus. Manome, kad kiekvieno žmogaus gyvenimas vertas būti prisimintas ir įprasmintas. Žmogaus gyvenimas - vertingiausių pamokų ir įdomiausių istorijų rinkinys. Pabandysime jas surinkti ir papasakoti. Pabandysime kalbėti apie ir už išėjusį, kad istorija gydytų ir padarytų kiekvieną iš mūsų stipresniu.


Džiaugiamės, kad šią idėją palaiko ir asociacija „Humanists international“, Lydėtuvių sukūrimui Lietuvoje skyrusi finansavimą, pasidalinusi patirtimi, suteikusi naudingų užsienio kolegų ir organizacijų kontaktų. Lydėtuvės oficialiai startuoja tik dabar, tačiau kad išvystų dienos šviesą - dirbome daugiau nei metus: rinkome medžiagą ceremonijoms, kartu su psichologų pagalba kūrėme specialius klausimynus, kalbėjomės su partneriais ir palaikančiais bei pravedėme pirmąsias ceremonijas. Įgyvendinome ir supratome, kad kelio atgal nebėra. Pasakosime istorijas, kurios guodžia. Įprasminsime gyvenimą. Padėsime švęsti ryšį ir prisiminti kartu išmoktas pamokas. Nes tai niekur nedingsta. Sekite naujienas ir mūsų darbus www.lydetuves.lt
62 views0 comments

Comments


bottom of page